ONKODAY

ONKODAY 19.10.2001

Sizleri 12 ekim 2001 Cuma gününe .Gemlik Gümrük müdürlüğünün yeni binasının açılış törenlerine götürmek istiyorum. Tören için hazırlattığımız davetiyenin altında “ törene çiçek göndermek yerine Uludağ Onkoloji dayanışma derneği (Onkoday) ‘ne katkıda bulunmak isterseniz” diye küçük bilgi notu vardı.Bu küçük ayrıntının törene katılan büyük çoğunluğun gözünden kaçtığını gördüm ve bu gün yazımı bu konuya ayırdım.
Gümrük müsteşarlığında ,gerekse kendi aramızda yaptığımız toplantılarda gümrükçülerin toplumsal her türlü hareketin içinde yer alması gerektiğini ifade etmiştik.Buradan hareketle onkoday gönüllüsü oldum.Ağustos ayında kültürparktaki yerlerinde ziyaret ettim Onkoday’ı ve orada tanıdım yönetim kurulunu .O günden sonra ilişkilerimiz yoğunlaştı.
Uludağ Onkoloji Dayanışma derneği 1997 yılında Uludağ Üniversitesi M.A Radyoterapi Merkezinde tedavi görmüş yada görmekte olan hasta ve Hasta yakınları tarafından kurulmuş bir dernektir.
Etkin bir sivil girişim örneği olan ONKODAY ,Kanser bilincini ve erken tanının önemini
Hastaların ve bu hastalığı geçirenlerin,yakınlarının yaşamla ilişkilerini çeşitli projelerle daha iyi hale getirmek için uğraş vermektedir.
Derneğin en önemli amaçlarından biri olan toplumsal bilincin yükseltilmesi için maddi ve manevi desteğe büyük ihtiyaç duymaktadır.
Bursalı sanayicilerimiz ve iş dünyasının onkodayın projelerine sahip çıkacağına inanıyorum.Biz bazı projelerine omuz verdik (Bimeks Gümrük müşavirliği olarak) geçen hafta içinde iş dünyasından tanıdıklarıma gönderdiğim buroşürde bu konuya yer vermiştim.Onkoday ‘ın öncelikli iki projesi var bunlardan birincisi vakıf haline gelmek.
Buna çok önem veriyoruz.Dernekten vakıf haline geçmek çalışmalara büyük kolaylık sağlayacak.Vakıf senedi Sayın Ramazan hoca (Bursa Barosu Başkanı ) tarafından hazırlandı.Mütevelli heyete katılacak iş adamlarımızı beklemektedir.

 

Watch Dragon ball super